W dniu 19.03.2013r. mieliśmy wyjątkowego gościa. Swoja obecnością zaszczyciła nas Pani Wojewoda Jolanta Szołno-Koguc.

Pani Wojewoda odwiedziła placówki w Białobrzegach (Środowiskowy Dom Samopomocy  „Krok dalej” w Białobrzegach nr 19 ,Centrum Aktywizacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych w Białobrzegach im. Jana i Zofii Kułakowskich, Białobrzegi 57) i  w Zamościu (Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”  wraz z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Terapeutycznym). Pani Wojewoda wysoko oceniła zorganizowany przez Stowarzyszenie system wsparcia osób z niepełnosprawnością: od urodzenia poprzez poradnictwo, terapię , rehabilitacje,  edukację  do zatrudnienia i zamieszkania.

Od 12:30 do 13:30 Pani Wojewoda wraz z władzami miasta,  radnymi, dyrektorami wydziałów UM,  artystami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i  osobami z niepełnosprawnością malowała murale. Celem akcji było promowanie wśród społeczeństwa wrażliwości i  zrozumienia, że  uczucia  osób z niepełnosprawnością nie różnią się od uczuć innych osób.

Patronat nad przedsięwzięciem objął  Zastępca Prezydenta Miasta Zamość Pan Tomasz Kossowski.

Partnerami akcji byli:  Grupa Stforky, „Saturn” S.C. Michał Namroży, Jerzy Chatalski oraz BUDMAT. S.J.

Akcja jest kontynuacją projektu Fundacji Aktywnej Rehabilitacji dofinansowanego przez PFRON.

Gorąco wszystkim dziękujemy za wsparcie związane z organizacją akcji a także za wzięcie udziału w przedsięwzięciu – „Zamalowujemy stereotypy”

Media o akcji:

NaszeMiasto.pl

RadioLublin

eZamość

Tygodnik Zamojski

Zamość Miasto Idealne

 


Zobacz FOTORELACJĘ