Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych

PRZEDSZKOLE

W przedszkolu funkcjonują grupy dla dzieci w wieku 3 – 10 lat. Głównym celem prowadzonych zajęć jest wieloprofilowe i zintegrowane usprawnianie dziecka  poprzez zabawę, rehabilitację i naukę.

W grupach przedszkolnych realizowany jest Indywidualny Zintegrowany Program Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Społeczny, oparty na programie zintegrowanej edukacji
i rehabilitacji „Sztuka małych kroków. System Nauczania Kierowanego w przedszkolu”. Treści programowe realizowane są zgodnie z planem pracy dydaktyczno-wychowawczej opracowanym przez zespół terapeutyczny na dany rok szkolny, w skład którego wchodzą: pedagog, rehabilitant, psycholog i logopeda. Zespół na bieżąco ocenia postępy naszych uczniów.  Aby praca z dzieckiem w sferze poznawczej, ruchowej oraz samoobsługowej przynosiła jak najlepsze efekty, nauczyciele oraz fizjoterapeuci urozmaicają metody oraz formy pracy.

Plan dnia grup przedszkolnych przedstawia się następująco:

• Przyjazd
  • Rozbieranie się
  • Ćwiczenia indywidualne ruchowe
  • Przygotowanie do śniadania/ toaleta
  • Śniadanie
  • Toaleta po śniadaniu/ mycie zębów
  • Zabawa
  • Powitanie
  • Sesja na boksach /stołach/ matach
  • Zajęcia pedagogiczne
  • Przygotowanie do obiadu/ toaleta
  • Wyjazd do domu

Różnym krokiem, ale jedną drogą.

/Gradu diverso, via una./

jest zintegrowana edukacja i rehabilitacja oraz wsparcie społeczne wychowanków / uczniów oraz ich rodzin.