Urodziny Książkowego Misia

16 października po raz drugi w Zespole Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” obchodziliśmy Urodziny Książkowego Misia. Święto to, zostało wymyślone przez Fundację  ABCXXI, która prowadzi między innymi kampanie „Cała Polska czyta Dzieciom”, „Czytająca szkoła” oraz „Czytające przedszkole”. W tym roku naszą uroczystość połączyliśmy z obchodami  Międzynarodowego Miesiąca AAC. Bohater dnia otrzymał piękne prezenty przygotowane przez uczniów grup przedszkolnych, klas szkolnych oraz wychowanków  zespołów rewalidacyjno-wychowawczych biorących udział w zabawie.  Z zapartym tchem śledziliśmy przygody Złotowłosej, czytane przez terapeutów. Miało miejsce czytanie uczestniczące książeczek „Mały Miś idzie do szkoły” oraz „Miś i szal”, a uczniowie klasy IA przygotowali scenki z książki „O misiach”. Odkryliśmy także kilka talentów recytatorskich i aktorskich wśród uczniów oraz terapeutów. Zwieńczeniem naszej zabawy był tort urodzinowi oraz zabawa przy dźwiękach „misiowych” piosenek. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnych urodzinach naszego ulubieńca.

Galeria