Już po raz szósty spotkaliśmy się w Zamościu na koncercie z okazji Międzynarodowego Miesiąca AAC. Udział w imprezie wzięły dzieci i młodzież z 13 placówek Zamojszczyzny:  Zamościa, Biłgoraja, Krasnegostawu, Tomaszowa Lubelskiego, Białobrzegów i Hrubieszowa oraz specjalni goście z SOSW nr 2 z Lublina. Na scenie zaprezentowało się 10 placówek w krótkich formach artystycznych. Naszych wykonawców mogliśmy podziwiać w tańcu, teatrzykach, recytacji i pantomimie. W każdym występie brali udział użytkownicy AAC, którzy korzystali z komunikatorów lub używali gestów Makaton.

Nasz uczeń Przemysław Bilski przywitał wszystkich gości, korzystając z komunikatora Talara. W trakcie koncertu Norbert Późniak i Patryk Szczygieł pomogli pani Agnieszce Pilch poprowadzić wykład na temat praw osób z problemami w porozumiewaniu się. Następnie wraz ze swoją koleżanką Claudią Wójcik i panią Asią Nierzwicką uczyli widzów piosenki śpiewanej gestami Makaton „Podajmy sobie ręce”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali także specjalny teledysk „Pogadać by się chciało”, w którym użytkownicy AAC rapują przy pomocy komunikatorów. Teledysk spotkał się z bardzo żywiołowym odbiorem.  Nauczyciele natomiast przygotowali wystawę sprzętu i pomocy AAC.  Koncert był świetną zabawą zarówno dla młodych artystów, jak i widzów.  Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejny, który dopiero za rok…

Zobacz Galerię