W Sobotę 29 września, na Rynku Wielkim odbył się Festiwal Sztuk 2012, który dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Lubelskiego został zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym
„Krok za krokiem” w Zamościu. 

 W Festiwalu wzięło udział 15 placówek zajmujących się opieką i wsparciem osób z niepełnosprawnością z terenu Lubelszczyzny ( z Zamościa, Kocka, Lublina, Włodawy, Komarowa, Janowa Lubelskiego, Skierbieszowa, Białobrzeg).

Podczas Festiwalu można było zobaczyć m.in. występy wokalne, teatralne, kabaretowe i  taneczne. Wokół sceny porozstawiane zostały stoiska biorących udział w imprezie placówek, które prezentowały twórczość, talent i umiejętności swoich Wychowanków. 

Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentowali również nasi młodzi aktorzy. Wychowankowie z Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu zaprezentowali  sztukę  pod tytułem „Śpiąca Królewna”.  

 Widzowie równolegle mogli uczestniczyć w wielu przygotowanych atrakcjach m.in.: w warsztatach malowania graffiti, pokazach żonglerki, a najmłodsi mogli pomalować swoje twarze. Odbyły się również pokazy między innymi Zamojskiego  Klubu Karate Tradycyjnego w Zamościu, Zamojskiego Bractwa Rycerskiego. Widzowie mogli również spróbować swoich sił w sporcie osób niepełnosprawnych – Boccia, jak również porozmawiać z wychowankami ŚDS „Krok dalej” w Białobrzegach odnoszącymi w tym sporcie znaczące sukcesy.

Realizacja Festiwalu możliwa była również dzięki wsparciu i pomocy wielu instytucji i osób – za co ogromnie dziękujemy !!!

ZOBACZ GALERIĘ