5 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Z tej racji, przybrani w zielone elementy stroju, łączyliśmy się symbolicznym Łańcuchem Otwartych Umysłów. Odwiedzając kolejne klasy i grupy, graliśmy na różnych instrumentach, śpiewaliśmy piosenki i rozdawaliśmy zielone balony. Opowiadaliśmy o założeniach akcji, następnie każdy z uczniów i wychowanków miał możliwość dołączyć swoje ogniwo do wspólnie tworzonego łańcucha. Ostatnie ogniwo, zamykające Łańcuch Otwartych Umysłów, spięła nasza pani Dyrektor.

Do obchodów święta włączyło się także Miasto Zamość, podświetlając wieczorem ratusz na zielono – kolor Światowego Dnia MPDz.

{gallery}swiatowy_dzien_mpd_2016{/gallery}

Miasto Zamość dołączyło się do obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

{gallery}swiatowy_dzien_mpd_ratusz_2016{/gallery}