Uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego pt. „Zapraszamy do Zamościa” przygotowali przewodnik po naszym mieście. Przewodnik uwzględnia informacje o miejscach dostępnych dla osób
z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją. W ramach realizacji projektu uczniowie zwiedzali miasto, zapoznawali się z jego historią, wykonywali prace plastyczne, przygotowali teksty w wersji dla osób korzystających z alternatywnych i wspomagających metod komunikacji tzw. AAC. Do przewodnika dołączona jest także tablica z symbolami widgit, która ułatwi osobom z poważnymi problemami w porozumiewaniu się zwiedzanie miasta i rozmowę na jego temat z pomocą symboli.

Z przewodnikiem można zapoznać się klikając tutaj lub na ikonkę przewodnika w prawej części witryny.