W dniu 20 listopada obchodzono 23. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Nasza szkoła także włączyła się do działań mających na celu upowszechnianie praw dzieci, będących pełnoprawnymi  obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.  Uczniowie szkoły spotkali się aby obejrzeć prezentację na temat Konwencji o Prawach Dziecka, po czym uczestniczyli w dyskusji, w której mieli okazję podzielić się swoją wiedzą i własnymi poglądami na ten temat.

Dzieci z niepełnosprawnością są grupą szczególną,  dla której znajomość własnych praw wydaje się być kluczowa, gdyż prawa te są często łamane. Dlatego też pamiętajmy, że dziecko z niepełnosprawnością to przede wszystkim Człowiek, który wedle zapisów Konwencji, pomimo faktu istnienia niepełnosprawności powinien mieć zapewnioną pełnię normalnego życia w warunkach gwarantujących mu godność, umożliwiających osiągnięcie niezależności oraz ułatwiających aktywne uczestnictwo w życiu społeczeństwa (art.23 Konwencji o Prawach Dziecka).

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania z uczniami.