6 września 2016 roku w Zespole Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu odbędzie się 5. edycja akcji Narodowe Czytanie. W Roku Henryka Sienkiewicza wraz z całą Polską będziemy czytać fragmenty powieści „Quo vadis”.
Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz upowszechnianie największych dzieł literatury polskiej.

Uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy także do wzięcia udziału w akcji Narodowe Czytanie , która odbędzie się 3 września 2016 r. o godzinie 10.00 na Rynku Wielkim w Zamościu, a w razie niepogody, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu (ul. Kościuszki 5).

Wszystkich gorąco zachęcamy do wspólnego przeżywania lektury. Przynieśmy ze sobą własne egzemplarze powieści, zostaną ostemplowane okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.
Narodowe Czytanie odbywa się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.
Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.