W dniach12-15 kwietnia 2019 w Skokach koło Poznania odbyły się pierwsze w tym roku zawody pod nazwą Polska Liga Bocci Eliminacje do Mistrzostw Polski Bocci.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch zawodników. To członkowie zamojskiego AKSONu. Najlepsze osiągnięcia w tym turnieju zdobył uczeń klasy III A PDP, Dominik Krajewski. Uplasował się na II miejscu w klasie BC3. W finale nieznacznie uległ wicemistrzowi Europy, Damianowi Iskrzyckiemu. Mateusz Pawelec, także uczeń III A PDP, w klasie BC5 zajął V miejsce.
To bardzo dobre wyniki, gdyż rywalizacja była duża. W turnieju wzięło udział 15 ekip. Zamojscy zawodnicy bocci obiecują, że w następnych zawodach w ramach Polskiej Ligi Bocci w Konopiskach będą walczyć o jeszcze wyższe pozycje.