23 października w rocznicę Wybuchu Rewolucji Węgierskiej, delegacja Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu wraz z dyrekcją i uczniami Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych, uczcili narodowe święto Węgier. Oddano także hołd wszystkim mieszkańcom Zamościa, którzy w tamtych czasach, solidaryzując się z Narodem Węgierskim oddawali swoją krew. Uroczystość odbyła się przy budynku Kropli Mleka w Zamościu, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca pomoc mieszkańcom Zamościa dla Narodu Węgierskiego w roku 1956. Honorową wartę wystawił Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu oraz Związek Piłsudczyków w Zamościu wraz ze Stowarzyszeniem Internowanych Zamojszczyzny a także funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zamościu. W uroczystościach brała udział delegacja z Instytutu Petö na Węgrzech oraz przedstawiciele władz miasta Zamościa.

GALERIA