Podsumowanie wyjazdu na Maltę

W dniach 4-17 lutego 2024 roku pięcioosobowa grupa kadry naszej szkoły (4 nauczycieli i 1 pracownik administracyjny) gościła na Malcie. Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+ pod tytułem „Krok za krokiem ku nowym możliwościom” (Projekt nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000144499) finansowanego przez Komisję Europejską.

Pani Dyrektor Joanna Cebula, Pani Sekretarz Małgorzata Chmielewska oraz nauczyciele: Panie Monika Mróz, Anna Siwczuk, Anna Zygmunt uczestniczyły w 2-tygodniowym kursie językowym „Fluency and English Language Development” organizowanym przez Executive Training Institute Malta.

W pierwszym dniu kursu zostaliśmy podzieleni na mniejsze zespoły z uwagi na stopień zawansowania języka angielskiego i dołączyliśmy do różnych grup. Mieszały się w nim nacje oraz języki narodowe, ale na zajęciach, co oczywiste, należało używać jedynie języka angielskiego. W jednej z grup uczyliśmy się wspólnie z mieszkańcami Francji oraz Włoch. W drugiej grupie wspólnie z Anią Zygmunt brali udział mieszkańcy Niemiec, Portugalii i Włoch. To było wspaniałe doświadczenie, ponieważ dało okazję do spotkań i wymiany informacji o krajach, kulturach, zawodach, kuchni i systemach edukacji. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów językowych i konwersacji, na których doskonaliliśmy umiejętności mówienia. Ostatniego dnia kursu odebraliśmy certyfikaty i zrobiliśmy sobie z nimi pamiątkową fotografię!

To nowe, pouczające doświadczenie pozwoli na dalszy rozwój zawodowy, a wspomnienia uroczej Malty pozostaną w pamięci na długo.

Sfinansowany ze środków UE. Wyrażane poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.”