Podsumowanie wyjazdu na Maltę

W dniach 1-12 lipca 2024 roku jedenastoosobowa grupa kadry naszej szkoły (10 nauczycieli i 1 pracownik administracyjny) gościła na Malcie. Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+ pod tytułem „Krok za krokiem ku nowym możliwościom” (Projekt nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000144499) finansowanego przez Komisję Europejską.

Pani Wicedyrektor Angelika Ćwik-Łopuszyńska, pracownik księgowości Pani Edyta Kociubowska-Czuchaj oraz nauczyciele: Panie Agnieszka Arcaba, Katarzyna Bortacka, Agnieszka Rękas uczestniczyły w 2-tygodniowym kursie językowym „Fluency and English Language Development” organizowanym przez Executive Training Institute Malta.

Druga grupa składająca się z nauczycieli: Pan Dariusz Borowiec, Panie Iwona Kabasińska, Aleksandra Palak, Ewelina Pyś, Małgorzata Ulanowska-Kawałko, Agata Wojciechowska uczestniczyła w 2-tygodniowym kursie dotyczącym stosowania narzędzi TIK w nauczaniu.

W pierwszym dniu kursu uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze zespoły z uwagi na stopień zawansowania języka angielskiego i dołączyli do różnych grup w których mieszały się nacje oraz języki narodowe, ale na zajęciach, co oczywiste, należało używać jedynie języka angielskiego. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów językowych oraz konwersacji, na których doskonalono umiejętności mówienia.

Uczestnicy kursu TIK zdobywali wiedzę w zakresie narzędzi do projektowania oraz wykorzystania pomocy oraz programów dydaktycznych i edukacyjnych, podnosząc tym samym swoje kompetencje cyfrowe. Zajęcia odbywały się w formie ćwiczeń i warsztatów w całości w języku angielskim, co pozwoliło poszerzyć znajomość języka angielskiego o techniczne słownictwo.

To było wspaniałe doświadczenie, ponieważ dało okazję do spotkań i wymiany informacji o krajach, kulturach, zawodach, kuchni i systemach edukacji.

Ostatniego dnia kursu uczestnicy kursów odebrali certyfikaty i zrobili sobie z nimi pamiątkową fotografię!

To nowe, pouczające doświadczenie pozwoli na dalszy rozwój zawodowy, a wspomnienia uroczej Malty pozostaną w pamięci na długo.

Sfinansowany ze środków UE. Wyrażane poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.”