Podsumowanie wyjazdu do Węgier

W dniach 20.05 – 24.05.2024 r. uczniowie naszej szkoły w ramach realizowanego projektu nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000144499 pod tytułem „Krok za krokiem ku nowym możliwościom” z programu Erasmus+ uczestniczyli w mobilności grupowej uczniów do Budapesztu. W programie wyjazdu mieli zaplanowane zwiedzanie wybranych miejsc w celu poznania historycznych i geograficznych walorów odwiedzanego miasta. Uczniowie uczestniczyli także we wspólnych zajęciach z ich kolegami z SEMMELWEIS EGYETEM PETŐ ANDRÁS GYAKORLÓ ÁLTALÁNOS ISKOLÁJA, SZAKISKOLÁJA, EGYSÉGES KONDUKTÍV PEDAGÓGIAI MÓDSZERTANI INTÉZMÉNYE ÉS KOLLÉGIUMA, podczas których mieli okazję do współpracy w międzynarodowej grupie oraz ćwiczenia umiejętności porozumiewania się w języku angielskim.

Podczas każdego dnia zaplanowane były zajęcia edukacyjno-wychowawcze, gdzie uczniowie z wykorzystaniem różnorodnych metod i środków dydaktycznych realizowali poszczególne cele mobilności. W ramach wyjazdu uczniowie m.in.:

• wymienili się doświadczeniami dotyczącymi dnia z życia ucznia z Polski I Węgier

• zaprezentowali naszą szkołę i miasto Zamość, wykorzystując przygotowane przez siebie pomoce – prezentacja, przewodnik

• poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą przyjaźni polsko-węgierskiej oraz wspólnych korzeni i wartości obu krajów europejskich

• uczestniczyli w grze miejskiej „Szlakami chłopców z Placu Broni”, podczas której, wykorzystując ulice i budynki miasta jako swoją planszę, rozwiązywali kolejne zagadki

• uczestniczyli w warsztatach kulinarnych i zajęciach ruchowych

Nasi uczniowie podczas wyjazdu mieli także możliwość wzbogacenia kulturowego i historycznego, biorąc udział w zorganizowanych wycieczkach edukacyjnych, odwiedzając wybrane zabytki centrum Budapesztu, m.in. Zamek Królewski, Kaplica Skalna, Bazylika, Parlament. Niezapomnianych wrażeń dostarczył im także wieczorny rejs statkiem po Dunaju.

Sfinansowany ze środków UE. Wyrażane poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.”