Pamiętamy! 19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim
Pamiętamy! 19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Dziś, po 78 latach, upamiętniliśmy to wydarzenie podczas zajęć edukacyjnych. Obejrzeliśmy film „Nie było żadnej nadziei”, wykonaliśmy żonkile z brystolu i posadziliśmy żywe kwiaty przy budynku szkoły oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej. Dlaczego żonkile? Są one symbolem obchodów rocznicy tego powstania. To kwiaty, których płatki układają się w kształt sześcioramiennej gwiazdy. W każdą rocznicę żydowskiego zrywu żonkile kładł pod pomnikiem Bohaterów Getta ostatni dowódca powstania – Marek Edelman.

Różnym krokiem, ale jedną drogą

/Gradu diverso, via una/

Misją Zespołu
Niepublicznych Szkół Specjalnych
„Krok za krokiem” w Zamościu
jest zintegrowana edukacja i rehabilitacja oraz wsparcie społeczne wychowanków /uczniów oraz ich rodzin.

O NAS

Zespół Niepublicznych
Szkół Specjalnych
„Krok za krokiem”
w Zamościu

ADRES

ul. Peowiaków 6a,
22-400 Zamość

TELEFON

84 639 90 31

E-mail

szkola@spdn.pl