Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych

„Krok za krokiem”

w Zamościu

Gimnazjum

Gimnazjaliści przebywają w szkole w godz. 7.30-15.00. W czasie kilkugodzinnego pobytu realizowany jest Indywidualny Zintegrowany Program Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Społeczny. Uczniowie zdobywają wiedzę z różnych dziedzin, doskonalą umiejętności bycia samodzielnym podczas codziennych obowiązków. Plan dnia umożliwia im rozwój w każdej sferze.

Uczniowie zaczynają dzień od samodzielnego (w miarę możliwości) wejścia do szkoły, zdjęcia wierzchnich ubrań i rozpakowania plecaka. Następnie prowadzona jest sesja ruchowa na materacach/matach. Po ćwiczeniach biorą czynny udział w zajęciach dydaktycznych. W ciągu zajęć lekcyjnych mają dwie przerwy na posiłki. Przed wyjazdem do domu samodzielnie pakują swoje plecaki i ubierają się.

Gimnazjaliści aktywnie spędzają czas w szkole. Uczęszczają na zajęcia w basenie, biorą udział w zawodach boccia, jeżdżą na wycieczki edukacyjne. Chętni biorą udział w całotygodniowym treningu samodzielności, podczas pobytu w internacie.

 

Różnym krokiem ale jedną drogą

/Gradu diverso, via una/

Misją Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu jest zintegrowana edukacja i rehabilitacja oraz wsparcie społeczne wychowanków/uczniów oraz ich rodzin.

STREFA NASZYCH SPRAW

Bądźmy w kontakcie

Dołącz do Przyjaciół naszej szkoły

O NAS

Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
„Krok za krokiem” w Zamościu

ADRES

ul. Peowiaków 6a,
22-400 Zamość

TELEFON

84 639 90 31

E-mail

szkola@spdn.pl