Certyfikat Jakości

 

http://szkola.spdn.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.wezsze.baner glowny111gk-is-80.jpglink
http://szkola.spdn.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.wezsze.edukacja_123gk-is-80.jpglink
http://szkola.spdn.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.wezsze.baner2gk-is-80.jpglink
http://szkola.spdn.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.wezsze.zabawamgk-is-80.jpglink

Grupy przedszkolne

Grupa „Matka z Dzieckiem” to grupa kilkorga dzieci i ich rodziców. Spotykają się na zajęciach 2 razy w tygodniu. Aby znaleźć się w takiej grupie, wymagana jest  opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Zajęcia prowadzą przeszkoleni terapeuci przy ścisłej współpracy z rodzicami. Dziecko realizuje program, w którym uwzględnione jest doskonalenie wszystkich zaburzonych funkcji – ruchowej, mowy, poznawczej, społeczno-emocjonalnej z naciskiem na naukę samoobsługi.

Przebieg zajęć jest następujący:

- indywidualne zajęcia ruchowe,powitanie,

- grupowe zajęcia ruchowe (przemieszczanie się, zmiany pozycji),

- wspólna zabawa,

- wspólne spożywanie posiłków (z indywidualnym instruktażem karmienia),

- toaleta,

- podsumowanie zajęć i pożegnanie.

Podczas wspólnej zabawy dzieci doskonalą  zdobyte umiejętności, uspołeczniają się, a rodzice, dzielą się własnym doświadczeniem i stopniowo stają się dla siebie grupą wsparcia. Doświadczeni terapeuci pokazują rodzicom potencjał dziecka, jak z nim pracować, opiekować się i bawić, zapewniając przyjazną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. Podczas takich zajęć rodzice mają stały dostęp do wszystkich niezbędnych informacji na temat własnego dziecka. W każdej chwili mogą zadawać pytania specjalistom. Otrzymują instrukcje oraz zalecenia dotyczące usprawniania uszkodzonych funkcji dziecka. Rodzic w roli nauczyciela jest najlepszym źródłem informacji o dziecku, a korzystając z instruktażu terapeutów wie jak pracować ze swoim dzieckiem, usprawniając poszczególne funkcje oraz dzieli się tą wiedzą z domownikami.

 


 

Przedszkole

w przedszkolu funkcjonują 3 grupy dla dzieci w wieku 3 - 10 lat. Głównym celem odbywających się tam zajęć jest wieloprofilowe i zintegrowane usprawnianie dziecka  poprzez zabawę, rehabilitację i naukę. Wszystkie dzieci posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. 

W grupach przedszkolnych realizowany jest Indywidualny Zintegrowany Program Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Społeczny, oparty na programie zintegrowanej edukacji i rehabilitacji „Sztuka małych kroków. System Nauczania Kierowanego w przedszkolu”. Treści programowe realizowane są zgodnie z planem pracy dydaktyczno-wychowawczej opracowanym przez zespół terapeutyczny na dany rok szkolny. Nasze przedszkole otwarte jest w godzinach 7.25- 15.00, a pobyt dziecka jest nieodpłatny. 

Plan dnia grup przedszkolnych przedstawia się następująco:

 • Przyjazd
 • Rozbieranie się
 • Ćwiczenia indywidualne ruchowe
 • Przygotowanie do śniadania/ toaleta
 • Śniadanie
 • Toaleta po śniadaniu/ mycie zębów
 • Zabawa
 • Powitanie
 • Sesja na boksach/stołach
 • Zajęcia pedagogiczne
 • Przygotowanie do obiadu/ toaleta
 • Wyjazd do domu

Warning: file(http://www.escmba.com/201803/20180312.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/szkola/domains/szkola.spdn.pl/public_html/templates/ca_cloudbase2_j17/index.php on line 165